محققان دانشگاه MIT یک اسکلت بندی خارجی بدون موتور ابداع کرده‌اند که با بهره‌گیری از آن افراد می‌توانند 80 پوند - حدود 36 کیلوگرم - بار را بدون تحمیل وزنی چندان حمل کنند.

به گزارش سرویس «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،به گفته طراحان این وسیله جدید، نمونه اولیه این اسکلت بندی خارجی می‌تواند 80 درصد این وزن را در حالی که از کمتر از یک هزارم یک درصد نیروی مورد استفاده در نمونه‌های مشابه موتوردار، استفاده می‌کند، نگهدارد.

هوگ هر، رییس گروه بیومکاترونیک در دانشگاه MIT و مدیر این پژوهش خاطر نشان کرد: هدف از ساخت این اسکلت بندی خارجی پا این بوده که مردم بتوانند بارهای سنگین را راحت‌تر حمل کنند.

وی تصریح کرد: با طراحی ساختارهای مکانیکی از این قبیل که بیشتر وزن بار را به جای این که روی پاهای فرد وارد کنند، مستقیما به زمین منتقل می‌کنند، سربازان و ماموران آتش نشانی می‌توانند وسایل و بارهای سنگین‌تری را حمل کنند که در عین حال خطر آسیب دیدگی در آنها با استفاده از این وسیله جدید کاهش می‌یابد و از میزان فعالیت‌های متابولیکی بدن در هنگام جابه‌جایی بار سنگین نیز کاسته می‌شود.

تا امروز بیشتر تحقیقاتی که روی ساخت اسکلت بندی خارجی با این کاربرد انجام می شده بر روی سیستم‌های مجهز به موتور برای حمل بار متمرکز بوده است که این سیستم ها نه تنها پر هزینه بوده و سوخت زیادی نیاز دارند بلکه باید مرتب سوخت‌گیری کنند و در عین حال پرسر و صدا نیز هستند که در کاربردهای نظامی مشکل ایجاد می‌کند.