ولادیمیر لوگوسکی (Vladimir Lagovski) و آندری مویسنکو (Andrei Moiseynko) از روزنامه‌ی Komsomolskaya Pravda در مسکو تصمیم گرفتند که به صورت مستقیم مضرات تلفن همراه را نشان بدهند.

در این آزمایش هیچگونه جادویی در مورد چگونگی پخت با تلفن‌های همراه وجود ندارد و تنها موضوع محرمانه‌ی این آشپزی امواج رادیویی است که از تلفن‌های همراه منتشر می‌شود!


این دو روزنامه‌نگار سیستمی همانند مایکروویو را خلق کردند که در شکل زیر مشاهده می‌کنید. در این سیستم تخم مرغ را طوری بین دو تلفن همراه قرار می‌دهیم که طرف صفحه‌ی نمایشگر و یا به عبارتی طرفی که با آن صحبت می‌کنیم در مقابل هم قرار بگیرند. یک ضبط صوت را هم در مقابل گوشی‌ها قرار داده‌اند تا صداهای تولید شده از تلفن همراه را در حالی که گوشی‌ها روشن‌اند را پخش کند.


بعد از 15 دقیقه: تخم مرغ اندکی گرم می‌شود.
بعد از 25 دقیقه: تخم مرغ بسیار گرم می‌شود.
بعد از 40 دقیقه: تخم مرغ بسیار داغ می‌شود.
بعد از 65 دقیقه: تخم مرغ پخته شده است!
شما در شکل زیر می‌توانید آن را مشاهده کنید.


نتایج:
1- پختن تخم مرغ با موبایل امکان‌پذیر است ولی بسیار گران قیمت! (4875 تومان، 4.5 دلار یا 123 روبل)
2- تمام صحبت‌های گفته شده در مورد این خطر اغراق‌آمیز است و در صورتی مغز شما پخته می‌شود که شما ساعات بسیار زیادی را مشغول صحبت کردن با موبایل باشد!

 

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: جامعه اطلاعاتی -فناوری اطلاعات

مهندسان انگلیسی روش جدیدی برای ساخت ترانزیستور‌های دوقطبی که دو برابر ترانزیستور‌های فعلی سرعت دارند، ابداع کردند.

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این ترانزیستور‌ها ابزارهای ریزتراشه‌ای جامد‌ی هستند که در تلفن‌های همراه و سیستم‌های مختلف بی‌سیم کاربرد دارند.

مهندسان آموزشگاه علوم رایانه و الکترونیک، تحقیقاتی را بر روی یک تکنیک استاندارد دو قطبی سیلیکون به همراه فلوئور انجام دادند تا سرعت سریع‌ترین ترانزیستور قبلی جهان بهبود یابد.

 

منبع: The Times

By Jonathan Richards

 

به نظر میرسد شبکه های کامپیوتری و سرورها به بی نهایت رسیده اند. اما در دنیای وب اینگونه نیست. در حال حاضر سه چهارم آدرسهای اینترنتی مورد استفاده قرار گرفته اند و باقی آنها تا سال 2009 نیز واگذار خواهند شد.

IPv6 پروتکل جدیدی است که با ایجاد 340,282,366,920,938,000,000,000,000,000,000,000,000 فضای جدید مشکل را حل کرده است.

این پروتکل تا سال 2008 آماده بهره برداری خواهد شد.

 

آمار و ارقام

 

50 بیلیون  تعداد نامه های الکترونیکی ارسال شده در هر روز

88 درصد نامه ها junk mail هستند و 1 درصد هم ویروسی

32 میانگین نامه های دریافتی هر فرد در روز. ( البته این مربوط به ما ایرانی ها نمیشه که هنوز برای کارهایی که مردم دیگه از تو خونشون انجام می دن، اول وقت می زنیم بیرون تا آخر صف نمونیم!)

440 میلیون صندوق پستی الکترونیکی

1035 میلیون تعداد sms های ارسالی در بریتانیا

8 سن میانگین استفاده از موبایل در بریتانیا

 

منبع: ترجمه آزاد از  Online edition of India's National Newspaper

25 سال پیش در چنین روزی (12 آگوست 1981) ،شرکت IBM دسترسی به کوچکترین و  ارزان ترین کامپیوتر را برای مصارف تجاری و خانگی اعلام کرد. قیمت کامپیوتر شخصی IBM PC 5150، 1565 دلار بود. از مشخصات این کامپیوتر می توان به صفحه نمایش سبز رنگ، 16 کیلوبایت حافظه و عدم ذخیره سازی اشاره کرد. برای بار گذاری برنامه ها از فلاپی درایو 5 اینچی استفاده می شد(حجم این فلاپی ها تنها 360 کیلو بایت بود)

 

 

 

 

در حال حاضر کامپیوترهای نوع IBM تقریبا 90 درصد از یک بیلیون کامپیوتر شخصی جهان را به خود اختصاص داده اند.